Nightscout

Glükoosisensori jälgimine üle interneti

Medtronic Veo ja 640G pumpa ja sensorit kasutavatel lastel on võimalus jagada oma sensori andmeid üle interneti lapsevanema või veel kellegagi, kes tahaks veresuhkruväärtustel silma peal hoida.

Tegemist on avatud lähtekoodiga tarkvaraga (Nightscout, vt www.nightscout.info), mis on välja töötatud erinevate lapsevanemate koostöös üle maailma.

Nightscout’i tarkvara saadab pilveteenust kasutades lapsevanemale reaalajas infot lapse veresuhkrunäitude kohta. Tarkvara teeb võimalikuks lapse glükoositaseme jälgimise personaalselt internetileheküljelt, nutikellast või äpist nutitelefonis, olenemata lapse asukohast. See võimaldab lapsevanemal jälgida lapse veresuhkrunäite ning kui näit on liiga madal või kõrge, siis lapsega ühendust võtta. Mõni laps on tänu sellele saanud esimest korda sõbra või vanaema juurde ööseks jääda, mõni mitmepäevasele klassiekskursioonile või treeninglaagrisse minna. Kui öösel lapse pumba alarme ühest toast teise kuulda ei ole, siis annab Nightscout võimaluse lapsevanemal oma telefonist kõrge või madala veresuhkru alarme kuulda.

Nightscouti kasutamine nõuab väikest ettevalmistustööd ja seadistamist, mida juhendi järgi ei ole keeruline teha. Kuna see on vabatahtlike poolt koostatud tarkvara, siis igaüks vastutab selle kasutamise eest ise, sellele puudub tehniline tugi ja ametlik nõuandeliin. Alati on võimalik abi saada Nightscouti Facebooki gruppidest (mis ei ole eestikeelsed).

Vajalikud seadmed on pisut erinevad, olenevalt kas kasutatakse Veo või 640G pumpa, seetõttu on siin kaks erinevat juhendit.

Nightscout Veo pumbale – juhis

Nightscout 640G pumbale – juhis

Nii Veo kui 640G pumba puhul loodav Nightscouti koduleht pakub võimalusi veresuhkruandmete analüüsiks ja on vabatahtlike poolt pidevalt edasi arendatav. Aeg-ajalt tasub üle kontrollida, kas sellele on uuendusi loodud. See aitab ka juhul, kui veebileht ühel päeval ei avane ja mingit veateadet kuvab. Uuenduste kontrollimiseks ja installimiseks saab abi siit: http://nightscout.github.io/pages/update-fork/

 

Alljärgnev ülevaade erinevatest võimalustest sensorite ja Nightscout kasutamisest on pärit www.nightscout.info lehelt.