Loengusari diabeedist

Loengusarja üks eesmärke on aidata ning näidata suhkruhaiguse diagnoosi saanud inimestele ja nende pereliikmetele, et selle haigusega on võimalik elada täisväärtuslikku elu. See loengusari ei räägi üksnes laste diabeedist, vaid on abiks kõigile, kelle otsene või kaudne kokkupuude suhkruhaigusega. Tunnustatud spetsialistid annavad järgnevates loengutes soovitusi õigest toitumisest, insuliini süstimisest, räägivad ravist, jagavad näpunäiteid diabeeti põdevate laste vanematele ja selgitavad, kuidas saada suhkruhaigusega normaalselt hakkama lasteaias ja koolis jpm.

Esimeses loengus räägib TÜK Lastekliiniku endokrinoloog dr Kaire Heilman diabeedist üldisemalt – diabeedi erinevatest tüüpidest, selle diagnoosimisest, sümptomites ning ka ravist.

 

Järgnevas kahes loengus jagab Eesti juhtiv toitumisspetsialist, diabeediliidu konsultant doktor Kristel Ehala-Aleksejev soovitusi, kuidas diabeedi korral õigesti toituda ja millist toitu eelistada. Milline on õige toidupüramiid? Ehala-Aleksejev selgitab, millega tuleks toitumise puhul arvestada, kuidas saada kätte kõik toidus vajaminev, millised on diabeediga seotud toitumishäired ning millele tuleks pöörata eriliselt tähelepanu.