Soovitused diabeedilaste vanematele

Üks äge teismeeas diabeetik on kirja pannud lihtsa nimekirja soovitustest, mida peaksid järgima kõik diabeedilaste vanemad. Nimekirja originaal asub siin.

1. Mitte KUNAGI ära hakka soiguma, kui lapsel on kõrge. Jah, me teame, et see on kõrge. Tavaliselt pole see meie süü. Ja kui see ongi meie süü, tuleta lihtsalt tasakesi meelde, et ei maksaks laualt seda viimast koogitükki võtta.

2. Ära mine madala numbri peale hulluks. Jah, mõnikord on veresuhkur ikka väga madal. Lihtsalt ulata üks kõrremahl, ära mine hulluks.

3. Ära sunni last rahmeldama, et kõrget veresuhkrut alla saada. Sa ei tea, mis tunne on, kui on kõrge ja sa pead füüsiliselt pingutama. Ära sunni last üksi õue minema, mine ja jaluta pool tunnikest koos temaga, et ta end nii üksikuna ei tunneks.

4. Ära kurda kogu aeg diabeedi pärast. See pole meie süü.

5. Ole kannatlik, kui väikesed lapsed nõelu kardavad. See ongi hirmus.

6. Pump võib veel hirmsam tunduda – ole eriti kannatlik, kui laps pumbaga harjuma peab.

7. Osale diabeediüritustel. Seal kohtud omasugustega, kes sind mõistavad. Lisaks sellele jagatakse seal tihti tasuta vajalikku nänni.

8. Veendu, et lapsel on kõik vajalik kaasas, aga ära üle pinguta. Paki kaasa glükomeeter, mahl ja väike snäkk, mitte rohkemat.

9. Ära nuta lapse ees. See muudab teda veel kurvemaks, sest tunneb, et tema on nutu põhjuseks.

10. Ja lõpuks – toeta last kõiges, mida ta soovib ette võtta. Kui ta tahab sõita alla Niagara kosest, siis ära mine ütlema: „Ei, seda sa ei saa teha, kuidas sa seal end süstid?“ Selle asemel võta aega ja aita välja mõelda, kuidas seda teha, et diabeet oleks kontrollitud ja lapsel lõbus. Usu, see tasub hiljem end ära!