Toetades diabeedihaige lapse tänast toimetulekut teed investeeringu lapse tulevikku

Kui tahad kaasa aidata diabeediga laste täisväärtuslikumale elule, siis ootame Sinu tuge Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu tegemistel. Oleme tänulikud nii hea idee, kasuliku kontakti kui üliolulise rahalise toetuse eest.

MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing (reg. kood 80295274) on tulumaksusoodustusega mittetulundusühing.

Diabeedihaigetele lastele toetuse edastamiseks saab kasutada

meie pangakontot

EE972200221047225180

või annetustelefoni 9008805 (5 EUR)

Rahvusvahelise ülekande jaoks on pangarekvisiidid:

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040 Tallinn
IBAN: EE972200221047225180
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Annetustena kogutud raha kasutame diabeediga laste ja noorukitele eluks vajalike ravitarvikute ostmiseks. Jagame neid koostöös Tallinna Lastehaigla ja Tartu Lastekliinikuga, kus kõik diabeeti põdevad lapsed üle Eesti jälgimisel on.

Ülevaate eelnevate aastate annetuste kasutamisest leiad siit.

Toetust on vaja selleks, et

kõik Eestis elavad lapsed saaksid elada selle haigusega võimalikult täisväärtuslikku elu. Insuliinsõltuv diabeet on krooniline haigus, mida ei saa välja ravida, kuid veresuhkru taset kontrolli all hoides on võimalik elada pikka ja kvaliteetset elu. Haiguse edukaks kontrollimiseks on vajalik insuliini manustamine koos regulaarse veresuhkru taseme jälgimisega. 

Lastel, eriti väikelastel, esinevad sageli veresuhkru järsud kõikumised, nende vältimiseks peetakse hetkel parimaks raviks glükoosimonitoriga insuliinipumpasid, mis teevad insuliini manustamise lihtsamaks ja valutumaks ning võimaldavad jälgida veresuhkru taset pidevalt 24/7.

Glükoosimonitori juurde kuuluvaid glükoosisensoreid saavad Haigekassa toetusega osta alla 4-aastased kuni 48 sensorit ja 5-18 aastased teatud tingimustel 12 sensorit aastas, kuid igapäevaselt sensorit kasutades kulub ligikaudu 60 sensorit aastas. Hetkel on ühe glükoosisensori maksumus 47 eurot.

Kõik need ülaltoodud numbrid näitavad, et diabeedi ravi on kulukas. Hinnanguliselt kulub süsteravil oleva lapse raviks 275 eurot kuus.  Pumbaravil oleva lapse ravi kulu on 553 eurot kuus.  Kõik ülejäänu, mis jääb välja riigipoolsest toetusest, peavad tasuma lapsevanemad.

Perede rahalised võimalused on erinevad, kuid ravi edukus ja lapse tulevik ei tohiks sellest sõltuda. Halvasti kontrollitud diabeet avaldub väga raskete tüsistustena nagu muutused veresoontes ja närvides, mis viivad südamehaiguste, neerupuudulikkuse ja nägemiskahjustuste (s.h ohuni jääda pimedaks) tekkele.

***

Hea idee ja kasuliku kontakti edastamiseks kirjuta meile palun lastediabeet@gmail.com või otse siia:

Sinu Email *

Head mõtted ja ettepanekud:

Oma heade abiliste nimed/logo avaldame tänutäheks siinsamas kodulehel ja seda vaid juhul, kui meil selleks Sinu luba on.