Kes oleme?

Eesti Lastearstide Seltsi president, endokrinoloog dr Ülle Einberg kutsus 2009.a. suvel kokku laste ja noorte diabeediga lähedalt seotud inimesed, kes otsustasid üheskoos asutada diabeedihaigete laste ja noorte toetuseks mittetulundusühingu Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing (ELDÜ).

Meie ühing tegutseb avalikes huvides, valgustades laste ja noorte diabeediga kaasnevatest muredest ja rõõmudest, argi-ja pidupäevadest kõiki, kellele laste-ja noorte diabeet korda läheb.

Mittetulundusühingu tegevust on tunnustanud teiste hulgas Maksu-ja Tolliamet, alates 01. juulist 2010 oleme tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.

Ühingu juhatusse kuuluvad:  Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja dr Ülle Einberg, Kristi Peegel, Piret Loomets ja Sigrid Vorobjov.

Meie põhimõtted

  • Ühingu peamine eesmärk on esindada ja kaitsta diabeeti põdevate laste ja noorte õigusi ja huve.
  • Oleme oma eesmärgiks seadnud nii diabeedialase teavitustöö üldises plaanis kui ka tegevused, mis aitavad lastel ja noortel omada piisaval hulgal kaasaegseid diabeetiku eluks olulisi abivahendeid.
  • Üks ülioluline ülesanne on toetada lapsdiabeetikuid lasteaiakohtade saamisel ja kui vaja, ka lasteaiakohtade loomisel.
  • Koolilapsi ja -noori toetame kooliperele suunatud teavitustööga. Diabeeti põdev laps peab tundma end ühtviisi hästi nii kodus, koolis kui ka puhkehetkel. Seega seisame selle eest, et lapsdiabeetikutesse suhtutaks nagu tavalistesse lastesse.
  • Oleme alustanud laste ja noorte vanemate omavahelise tugivõrgustiku loomisega, mis aitab peredel, kelle igapäevaseks kaaslaseks on lapse diabeet, oma rõõmude ja muredega koos paremini hakkama saada.
  • Ja kindlasti ei unusta me lapsi ja noori endid – kellel on nii ühingu kui ka selle lehe kaudu võimalik hoida ühendust, saada infot headest uudistest ning õppida, õppida ja veelkord õppida elama koos diabeediga, mis on kaaslane kogu eluks.