2010 Emajõeujumine

Kogusime 2010.a. augustis toimunud Teet Daanieli pikamaaujumise meediakajastuse toel nii meie ühingu kontole kui telefonikõnedena laste ravitavikute tarbeks kokku 10 933 krooni. Selle summa ulatuses korraldasime ravimifirmade vahel heategevusliku parima hinna pakkumise, mille tulemusel saime osta glükomeetri testribasid 15 lapsele (igaühele uus Optium Xceed glükomeeter + 175 riba). Suur tänu sellise hea pakkumise eest AS-ile Mefo!

Tarvikud oleme juba viinud nii Tartu kui Tallinna Lastehaiglasse, kus arstid jagavad need lastele, kellel neid hädasti vaja on.

Väikesed toetused teevad kokku suure. Aitäh igale toetajale!

***

Reedel, 6. augustil 2010.a. algab Eestis esmakordne Võrtsjärvest Peipsini ujumine. Mööda Emajõge kulgeva ca 100 kilomeetrise ujumisdistantsi läbimise mõtte algatajaks ja teostajaks on Viimsi Veeklubi pikamaaujuja Teet Daaniel, kes on ka terve hooaja selle nimel trenni teinud ja end psühholoogiliselt ette valmistanud.

Teet Daaniel ulatab pikamaaujumisega oma käe ka abivajajateni. „Teen koostööd Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga, et nii koguda raha lastele, kelle vanematel endal puuduvad piisavad võimalused oma diabeedihaigetele lastele eluoluliste ravitarvikute ostmiseks. Tean ja tunnen mitut diabeeti haigestunud last ja seetõttu soovin nii oma ujumise kui sellega kaasneva avaliku tähelepanuga neid lapsi aidata,“ selgitas Daaniel. „Kõigil, kes soovivad diabeedilapsi aidata, palun teha annetus tulumaksusoodustusega MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu arvele nr 22 104 722 5180 Swedbankis või helistada  toetusnumbrile 900 7885, iga kõne toetab lapsi 25,00 krooniga,“ lisas Daaniel.

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhataja Kristi Peegel hindas Daanieli algatust väga kõrgelt. „Kõik heast südamest tulevad ideed ja algatused diabeedilastele tähelepanu juhtimiseks ja nende toetamiseks on vajalikud. Eestis on juba üle 500 lapse, kes põevad 1.tüübi diabeeti ja kahjuks on see trend tõusev. Tõsiasi on siinjuures ka see, et kõigil peredel ei ole võimalusi oma lapsele piisava hulga vajalike ravitarvikute soetamiseks. Toetus tarvikute ostmiseks on meile seega ülioluline,“ rõhutas Peegel. „Lisaks oleme tänulikud, et Teet Daaniel näitab oma eeskujuga, et liikumine on tervise üks aluseid, mis pikendab meist igaühe eluiga,. sealhulgas on väga oluline elu osa diabeetikutele“.

Pikamaaujumisega on kavandatud alustada 6. augusti lõunal ja kui kõik läheb plaanipäraselt siis peaks Peipsi kallas paistma hakkama umbes 24 tundi hiljem ehk 7.augusti lõunaks. Distants kulgeb pikki Emajõge Võrtsjärvest Peipsisse. Teekonna pikkus on ca 100 km, mida poolitab sümboolselt Tartu linn. Ujujat saadab kolmeliikmeline paadimeeskond koos füsioterapeudiga. Distants läbitakse kalipsos, kuna isegi 25 kraadise veetemperatuuri juures ei suuda keha nii pikal distantsil toota piisavalt energiat, et sooja hoida. Söömine ja joomine toimub vees. Vastavalt seisundile tarbitakse iga tunni aja tagant spetsiaalselt ettenähtud sööki vedelal kujul ja juuakse iga 15 minuti tagant.