2010 jõulukampaania

Algab heategevuslik kampaania Eesti diabeeedilaste toetamiseks 

26. detsembril 2010.a. algab Eestis heategevuslik kampaania Eesti diabeeedilaste toetamiseks.

Kampaania algataja, rahvusvahelise turundusagentuuride keti Initiative Eesti juhi Indrek Soomi sõnul on täna stardipaugu saav kampaania osa 53 riigis üle maailma aset leidvast algatusest. Kampaaniaga kogutakse raha diabeedihaigete laste toetamiseks, Eestis konkreetselt diabeedilastele ravitarvikute soetamiseks.

Heategevuskampaania avamine toimub neljapäeval 16.detsembril kell 13.00  Memme Musi lasteaias Kevade 2a Tallinnas (selles lasteaias käivad tervete laste kõrval ka diabeedihaiged lapsed).

Heategevuskampaania patrooniks on Guido Kangur.

Algatuse taustast

Rahavusvaheline turundusagentuuride kett Initiative otsustas sel aastal jõulukaartide saatmise asemel kutsuda oma head partnered kokku ja teha midagi, mis kellegi igapäevase elu päriselt paremaks muudab.

Eestis äsja oma esinduse avanud meediaagentuur Initiative suutis algatada arvestatava ulatusega annetuskampaania, millega on tänaseks liitunud hulk Eesti meediaväljaandeid, sh Kanal2, Postimees, Trio LSL Raadiogrupp, Presshouse, JCDecaux.

Elion avas annetustelefoni 900 7704, millele helistades saab aidata Eesti diabeedihaigeid lapsi 75 kr/5€ kõnega nii Elioni, EMT, Elisa kui Tele2 võrgust helistades.

Miks on see algatus oluline, miks on diabeedihaigetel lastel ravitarvikuid vaja?

1.tüübi diabeet ehk suhkruhaigus on krooniline haigus, mida ei saa välja ravida, aga millega saab elada pika ja kvaliteetse elu, kui diabeeti igapäevaselt 24/7 kontrolli all hoida. Diabeedi kontrolli all hoidmine tähendab 2-6 insuliinisüsti ööpäevas, see tähendab sõrme otsast veresuhkru mõõtmist 4-7-10-15 korda ööpäevas, see tähendab väga korralikku toitu ja palju liikumist. Kõige eelneva jaoks on võtmesõnaks veresuhkru kontrolli allhoidmine, milleks diabeetik vajab tarvikuid nagu glükomeetri testribad ja/või glükoosisensor. Nendest tarvikutest on Eesti lastel suur puudus, kuna Haigekassa soodustusega tarvikutest jagub väikestel vaid kolmeks kuuks.

Jõulud ja aastavahetus on heade tegude aeg!

Täiendav info:

Indrek Soom

Initiative tegevdirektor

Tel: 51 33001

Kristi Peegel

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhataja

tel: 51 16492