2012 suvelaager

9-14.juulil 2012 toimus Viljandimaal Olustveres ELDÜ suvelaager diabeediga lastele vanuses 6-17 eluaastat. Laagri toimumist rahastas regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Osalejaid oli rekordiliselt palju – kokku 65 last ja noort. Laagrilised tegutsesid neljas rühmas, igal rühmal oma juhendaja ja kaks meditsiiniõde, kelle hooleks sai nii päeval kui öösel jätta kõik diabeediga seonduva.

Päevakava oli tihe – keraamikakojas sai igaüks endale savist kausi valmistada, klaasikojas vaasi puhuda ja liivsöövitust proovida, rabamatkal käia, kauni poekoti kujundada, žongleerima õppida, multifilmi teha, õppeköögis kokata, võrkpalli mängida, fruktodisaini õppida, maalida ja leivakojas kuklit küpsetada. Ja mis kõige tähtsam – palju uusi sõpru leida! Laager lõppes peoga, kus iga rühm esines vahva etteastega, toimus ühiselt valmistatud multifilmi esilinastus, disko ja ilutulestik.

Ääretult maitsvate toitude valmistamise eest täname Maire Vesingit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist.

ELDÜ tänab kõiki, kes laagri toimumisele omalt poolt kaasa aitasid! Täname ka kõiki meditsiinifirmasid, kes laagrilapsi tarvikutega toetasid!

Laagri päevakava.

Pildil: 2012 suvelaagri personal

Mõned fotomeenutused laagrist: