2018 suvelaager

2018.a. ELDÜ suvelaager toimus 22.-27. juulil Kääriku spordikeskuses. Jätkasime juba eelneval aastal läbiproovitud kooslusega, kus samas laagris kohtusid nii 1. tüüpi diabeeti põdevad lapsed, noored, sporti harrastavad täiskasvanud ning pered, kus eelkooliealine laps on hiljuti diabeedi diagnoosi saanud.

Lapsi ja noori oli laagris 100, diatleete-sportlasi 25 ning perelaagris viibis 10 last koos vanemaga. Laager on mõnusaks kohtumispaigaks kõigile, keda ühendab 1. tüüpi diabeet, andes võimaluse kohtuda inimestega, kellele ei pea diabeediga seonduvalt midagi selgitama, kes ei küsi rumalaid küsimusi ja kelle jaoks diabeeditoimingud on normaalne osa igapäevaelust.

Kääriku pakkus meile väga erinevaid võimalusi aktiivseks puhkuseks, suurepärast suveilma ning väga häid toite.

See video annab pisut aimu meie laagri ööõdede tegemistest. Varasemalt on nad veidi varju jäänud ja tihti ei teadnud lapsedki neid nägupidi, kuna head laagrilapsed magavad ju öösiti.

Öökunnid from Eldü on Vimeo.

Kõik laagrilised saadavad tervitusi järgmise videoga.

Tagurpidi_idiprugaT from Eldü on Vimeo.

Kõik rühmad tegid laagri jooksul valmis ka oma video. Suur tänu meie fantaasiarikaste ideedega juhendajale Ilmi Laur-Paistile.

Pumba tujud from Eldü on Vimeo.

Animeeritud loom from Eldü on Vimeo.

Pacman ja süsivesikud from Eldü on Vimeo.

Värvilised pilved from Eldü on Vimeo.

Mida siis peale filmide veel laagris tehti?

Lastele ja noortele olid ägedateks kaaslasteks Diatleedid, kes päevasel ajal tundusid harilike sportlastena, kuid viimasel ööl moondusid täiskuu toel peletisteks, kes unetutel noortel metsas kadunud öörahu otsida aitasid.

Suur tänu meie laagri toetajatele:

               

                             

Loodetavasti jätkub laagri lõpupeo lusti veel pikalt ning see aitab lühemaks muuta aega, mis jäänud järgmise suvelaagrini.

Kääriku laagri lõpupidu from Eldü on Vimeo.