2010 Laste-ja perelaager

2010.a. suvel toimus diabeedilastele  ja peredele  integreeritud laager 16.-20.augustil Tartumaa Tervisespordikeskuses, Rõngu vallas Tartumaal.

Lastelaager toimus tänu headele koostööpartneritele SA-le Eesti Agrenska Fond ja MTÜ-le Eesti Toiduravi Konsultantide Ühing.

Perelaager, mis leidis aset 19.-20.augustini, sai teoks tänu Vabaühenduste Fondile.

Laagrisse olid oodatud igas vanuses diabeedilapsed ja nende pered.

Laagris oli iga 5 diabeediga lapse kohta tööl üks med.õde, seega turvaline laagripäev garanteeritud igale puhkavale lapsele. Tänu headele toetajatele said kõik laagrilapsed endale uued glükomeetrid, millega veel paremat enesekontrolli tagada.

Pidevalt toimus midagi – tegevused nii toas kui õues. Külas käis päästekoer Rico koos peremees Siim Nemvaltsiga, õppisime muuhulgas kodust ohutust, kirjutasime hümni ja tegime lipu,  maalisime taldrikuid, kuulasime looduse ja loomatarka Aleksei Turovskit. Päevade krooniks oli korralik toit ja hea ööuni;).

Seega see oli aeg, mil lapsed said omavahel rõõmsalt tuttavaks saada, koos puhata ja mängida. Tagasisidena saime kuulda vaid kiitus. Kõik oli suurepärane, välja arvatud see, et laager liiga kiiresti otsa sai:).

Lapsevanematele toimusid harivad diabeediloengud, omavahel saadi tuttavaks grilliõhtul. Koos lastega lihviti limbotantsu oskust ühisel diskol.

Aitäh kõigile, kes laagri õnnestumisele oma panuse andsid. Eriline tänu Tiina Stelmachile.

Mõned meenutused: