14. novembri PÖFFi filmi “Teismeea löögid” piletitulu toetab diabeedilapsi

Kino Kosmos IMAX annetab piletitulu diabeedihaigete laste ravi toetuseks

Tallinn Hansa Rotary Klubi algatusel toimub esmaspäeval, 14. novembril kinos Kosmos IMAX rahvusvahelisele diabeedipäevale pühendatud teavitusüritus. Ürituse raames näidatakse kell 18.30 PÖFFi filmi „Teismeea löögid“, millest kogutud piletitulu annetab Kosmos IMAX tervisefondile Siniring diabeedihaigetele lastele ja noortele vajalike ravivahendite ostmiseks.  

Tallinn Hansa Rotary Klubi presidendi Anne Hüti sõnul on hiljuti loodud tervisefondi Siniring eesmärk toetada Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu kaudu I tüüpi diabeeti haigestunud lastele ja noortele vajalike insuliinipumpade ostmist. „Antud filmiseansist saadud piletitulu eest soetatakse insuliinipumbad just puudustkannatavate perede lastele. Eestis on praeguseks ligi 600 last ja noort, kellel on diagnoositud esimest tüüpi diabeet ning hädavajalikud ravivahendid ei ole neile kõigile kahjuks kättesaadavad,“ kommenteeris Hütt.

Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja Ülle Einbergi sõnul on diabeeti haigestumine Eestis jätkuvalt aktuaalne probleem. „Eestis ei ole täheldatud seda, et diabeeti haigestumine oleks kuidagi stabiliseerinud või vähenenud, hoopis vastupidi – diabeedihaigete hulk on pidevalt suurenenud ning kahjuks järjepidevalt ka noorenenud. I tüübi diabeeti diagnoositakse juba ka imikutel, sellist probleemi nt 10-20 aastat tagasi praktiliselt ei esinenud,“ rääkis Einberg.

Einbergi sõnul aitab järjepidev ravi laste rasket haigust kontrolli all hoida ning elada neil täisväärtuslikumat elu. „Kuid diabeedi ravimine on küllaltki kallis ning suur hulk teismelisi ja lapsi vajab endiselt täiendavaid ravivahendeid, seetõttu on sellised heategevuslikud algatused väga vajalikud,“ lisas Einberg.

Maailmas  põeb diabeeti umbes 425 miljonit inimest ning haigus näitab pidevat kasvutrendi ka Eestis. 14. novembril tähistatakse üle maailma diabeedipäeva.

Lisainfo:

Sirje Kallasvee
Tallinn Hansa Rotary Club
Tel: 503 8598
E-mail: sirje@stpioneer.ee
Hanno Egipt
Kosmos IMAX
Tel: 505 5850
E-mail: hanno@kinokosmos.ee