ELDÜ konverents: 1. tüüpi diabeet ja söömine

ELDÜ konverentsi teema on sel aastal  “1. tüüpi diabeet ja söömine”. Arutleme, kuidas teha parimaid valikuid pikaajalise tervise huvides, arvesse võttes, et inimesed elavad kehavälise insuliini toel ja tavainimesele sobilikud toitumissoovitused ööpäevase toiduenergia osas ei ole kõigile T1D inimestele sobivad. Mis on alternatiivid ja millest peaks oma valikute tegemisel lähtuma?

Konverents toimub 17. novembril Rocca al Mare Kooli saalis Vabaõhumuuseumi tee 8 Tallinnas. 

Ravitarvikute näitus algab kell 10.30, konverents kell 12.00-17.00. 

Esinejad:

Konverntsi alguses saavad sõna tervise- ja tööminister pr. Riina Sikkut ning Haigekassa juhatuse esimees hr. Rain Laane.

Peaesineja tuleb Soomest. Carol Forsblom, Soome FinnDiane uurimisrühmast, teeb ettekande söömisest ja liikumisest 1. tüüpi diabeediga. Carol teab liiga hästi, mida 1.tüüpi diabeet tähendab! Ettekanne baseerub hiljuti Soomes valminud põhjalikul uuringul. Caroli esitlus on inglise keeles, esitluse slaidid eesti keeles, kokkuvõte ettekandest teeb samas uurimisrühmas osalev Marianne Härma eesti keeles. Otsustasime Carolit mitte tõlkida, et tema särav isiksus tõlkes kaduma ei läheks.

Normaalsest söömisest, Kristin Salupuu (Tervise Arengu Instituut)

Arst Kristel Ehala-Aleksejev: Dieetidest ja äärmustest söömisel.

Toitumisnõustaja Kristin Salupuu TAIst: Toidupüramiid ja toitumissoovitused.

Kliiniline psühholoog Heli Viira: Kui ränk on elu, mis käib ümber toidu ja mis juhtub, kui tekib toitumishäire?

Toitumisterapeut ja toiduvalmistamise õpetaja Maire Vesingi: Praktilised soovitused söögiga toimetulemiseks – mida ja millal, sh kõrge veresuhkru korral süüa.

Lisaks ettekannetele toimub esinejate ja patsientide osalemisel kuni 1,5 h pikkune teemakeskne paneeldiskussioon, et koos arutleda, mis ikkagi on hea söömine ja kuidas kõikide soovituste vahelt leida see endale parim

Lastele toimub konverentsiga paralleelselt Minu Unistuste Päeva programm vanusele 5-12 eluaastat. Väiksemad võivad osaleda koos isikliku saatjaga.

Konverentsi osalustasu on 10 eurot täiskasvanu kohta. Lapsed osalevad tasuta. Ülekanne koha broneerimiseks palume teha MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing arvelduskontole nr EE972200221047225180, selgitusse konverents 2018 ja osalejate nimed.

Registreerimiseks täida palun allolev vorm. 

Suur palve: palume panna kirja vaid need inimesed, kes kindlasti osalevad, et tagada konverentsile ja Unistuste Päevale pääs kõigile, kes seda vajavad, vältimaks saalis tühje toole!

Konverentsile registreerumine
  1. e-posti aadress