ELDÜ konverents 19. novembril 2016

ELDÜ korraldab 19. novembril 2016 Maailma Diabeedipäevale pühendatud konverentsi, mille teemade rõhuasetus on seekord teismeea väljakutsetel. Kuid räägime ka diabeeti põdeva lapse või noore tervise üldisemast jälgimisest. Sel aastal palju kõneainet pakkunud hüpokoerad tulevad koos omanike ja koeratreeneritega oma oskusi demonstreerima ja infot jagama.

Konverents toimub 19. novembril algusega kell 12.00 Tallink SPA & Conference Hotellis (Sadama 11a, Tallinn). Orienteeruv lõpp on kell 17.00.

Konverentsi ajal on võimalik igast perest ühel lapsel ja ühel täiskasvanul tasuta basseini külastada. Selleks tuleb end kindlasti registreerida, sest sissepääs on nimekirja alusel. Alla 10-aastased lapsed saavad ujuma koos täiskasvanust saatjaga. Kui veel pereliikmeid sooviksid basseini kasutada, siis saab tasuda lisapiletite eest vastavalt spa hinnakirjale.

Konverentsi ajakava on järgmine:

11.30 Diabeeditarvikute näitus

12.00 ELDÜ 2016 aasta tegemistest, Kristi Peegel

12.15 Diabeediga laste jälgimise soovitused: Mida? Miks? Millal? dr. Ülle Einberg

12.45 Ahvatlused noorte elus. Diabeediõde Kaja Normet räägib alkoholist, suitsetamisest ja pereelu planeerimisest. TAI teadur Sigrid Vorobjov räägib narkootikumidest.

13.45 ELDÜ üldkoosolek

14.00 Kohvipaus ja tarvikute näitus.

14.45 Paneeldiskussioon – Diabeet ja teismeiga – väljakutse lapsele ja perele. Oma kogemusi jagavad noored ise. Diskussiooni juhib dr. Kaire Heilman

15.45 Kõiges ei ole süüdi diabeet – loeng lapse arengupsühholoogiast. ELDÜ psühholoog Heli Viira.

16.20 Hüpokoerte koolitusest koos koerte demonstratsiooniga. Britt Petjärv ja Katri Ernits

KONVERENTSILE JA SPAsse REGISTREERIMINE