ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

KOOLITUSED

Veresuhkrusõbraliku toidu valmistamise koolitused-vestlusringid, mida juhendab toitumisterapeut, toiduvalmistamise õpetaja ja eritoitumise arendaja Maire Vesingi.

Laupäeval, 26.jaanuaril algusega kell 11.00 Tartus, Soola 3. ELDÜ reh klientidele reh. teenusena, teistele erikokkuleppel. Pane kirja marju@lastediabeet.ee

Vestlusringid

Neljap, 17.01.2019 algusega kl 17.00 Tallinnas, Liimi 1-312  ja esmasp, 28.01.2019 algusega kl 17.00 Tartus, Soola 3 vestlusringid diabeediga laste vanematele, kellele on tuttavad mõtted nii magamatusest kui haigusväsimusest.

Vestlusringi juhib ja suunab kogemusnõustaja Maret Rodin. Kohtumised toimuvad ELDÜ kontorites. Reh. klientidele reh. teenuse raames, teistele osalustasu 15 eurot. NB: lapsehoidu ei toimu.

Eelnevalt registreeruda maret@lastediabeet.ee, kohtade arv piiratud.

Alustame vestlusringide sarjaga. Vestlusringid lastele ja vanematele toimuvad aasta jooksul 6. korral nii Tallinnas kui Tartus, algus jaanuaris ja lõpp detsembris, erinevatel kohtumistel erinevad teemad.

Esimene kohtumine Tallinnas teisipäeval, 29.01.2019 kell 18.30-20.00 Liimi tn 1, kogunemine 312 ruumis ning Tartus neljapäeval, 31.01.2019 kell 18.30-20.00 TÜ Psühholoogia Instituudis Näituse 2 ruumis 111. 

Vestlusringide eesmärgiks on jagada omavahel rõõme ja muresid, nende üle koos arutledes, luues omavahelist tugivõrgustikku. Lapsed ja vanemad jagunevad kaheks grupiks (grupid toimuvad lähestikku asuvates ruumides), vanematele vestlusring ning lastele arendavad ning lõbusad tegevused. Läbiviijateks Tartu Ülikooli Psühholoogia Instituudi ja Sotsiaaltöö tudengid (nii bakalaureuse kui magistrikraadi omandajad kui ka juba lõpetanud).

Vestlusringid toimuvad aasta jooksul 6. korral, algus jaanuaris ja lõpp detsembris, erinevatel kohtumistel erinevad teemad. Kindlasti on vestlusringid eriti väärtuslikud neile, nii lastele kui vanematele, kellel on diabeediga raske leppida ja toime tulla, kes vajavad diabeediteadlikku ja toetavat võrgustikku. Koos on kergem, tule ja saa osa!

Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Süsteravikoolitus neile, kellel ravis abivahendina kasutusel pen 

28-29.01.2019 Tartus 

ELDÜ 2. päevasel  süstekoolitusel käsitleme kogu diabeediravi, see tähendab, et tegu ei ole süstetehnika koolitusega vaid koolitusega, mis aitab diabeedihaldusega hakkama saada! Muuhulgas saad ülevaate erinevatest võimalikest ravi abivahenditest ja kõigest, mis diabeedihaldusega seotud on. Koolitavad dr Aleksandr Peet TÜ Kliinikumist ja Kristi Peegel ELDÜst. Oleme veendunud, et diabeedi kontrolli all hoidmiseks peab oskama ka süüa ja puhata. Targalt söömisest ja väsimusest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin.

Lapsed vanuses 14+ võivad ka ise koolitusel osaleda, aga me soovitame alati koos vanemaga tulla. Väiksematel lastel on oma programm koos õde Sirje Multramiga. Koolitus on reh. teenus, toimub ELDÜ Tartu kontoris, Soola 3. Ööbimine hotellis Tartu neile, kes ei ela Tartus ega Tartumaal. Esimene koolituspäev kell 14.00-19.00, teine päev kell 10.00-16.00, vahel energiapausid.

Oodatud on ka meie tööalasel reh. teenusel olevad täiskasvanud!

PS: kui Sa ei ole ELDÜ reh. klient, aga vajad diabeediteadmisi, siis palun võta ühendust, leiame koolitusel osalemiseks  lahenduse.
Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Pumba- ja sensorikoolitused  Rakvere Aqva Spaas. 

Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Koolitab 10a pumbakasutuse kogemusega kogemusnõustaja Kristi Peegel.
Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Targalt söömisest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic Paradigm 515, 715 või VEO 554, 754. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 15.00-18.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

21-23.jaanuar 2019 (koolitus täitunud)

18-20.märts 2019

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic MiniMed 640G. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 15.00-18.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

5.-7.veebruar 2019 (koolitus täitunud)

18.-20. veebruar 2019 (koolitus täitunud)

8-10.aprill 2019

Nõustamised

Psühholoog Heli Viira võtab vastu  nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust info@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Füsioteraapia

ELDÜl on nüüd meeskonnas oma füsioterapeut Maaria. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud esmalt konsultatsioonile.

Füsioterapeut hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kodus Liimi tn 1. Tulge ja alustage parema füüsilise tervise loomist juba täna! Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Muusikateraapia, nii Tallinna kui Tartu kontoris!

Muusikateraapias on omavahel põimitud erinevad meetodid muusika kuulamisest kuni vaba improvisatsioonini, kas terapeudi poolt või terapeudi ja kliendi koostöös. Teraapias musitseeritakse eesmärgipäraselt tervise säilitamiseks või parandamiseks ning ka haiguste või psühholoogilise tasakaalutuse ennetamiseks, parendamiseks, rahustamiseks, tuju parandamiseks – inimese abistamiseks.
Muusikateraapia ei eelda, et inimesel on eelnevad muusikalised teadmised või oskused, küll aga võiks inimesele muusika meeldida ja muusika võiks mõjuda rahustavalt.

Meil on hea meel pakkuda võimalust käia muusikateraapias. Teeme koostööd pianisti, helilooja ja muusikateraapiaga tegeleva Andranik Kechekiga, kes suhtleb nii eesti kui vene keeles. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Loovteraapia Tartus (Soola 3, ELDÜ kontoris)

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld, kes on lõpetanud Tallinna Ülikoolis kunstiteraapiate algkursuse ning hetkel õpib TLÜs kunstiteraapiate magistrantuuri viimasel kursusel. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Ühe individuaalse tegevuse pikkus on 45 minutit, grupitund 1 h ja 30 minutit. Kindlasti vajalik eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571.

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!