ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

Veresuhkrusõbraliku toidu valmistamise koolitused-vestlusringid

Reedel, 31.jaanuaril algusega kell 15.00 Viljandimaal, Viiratsi Päevakeskuses. Juhendab toitumisterapeut, toiduvalmistamise õpetaja ja eritoitumise arendaja Maire Vesingi. ELDÜ juures rehabilitatsiooni teenusel olevatele laste peredele/täiskasvanutele on koolitus reh. teenusena, st tasuta. Osalustasu teistele huvilistele: diabeedilaps tasuta (18.a. k.a.), täiskasvanu 10€. Iga järgmine laps 5€. Kindlasti on vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu maksmine ELDÜ kontole (arvestame Sinu tulekuga ja ostame tooraine ette). Pane kirja marju@lastediabeet.ee

Pumba- ja sensorikoolitused Rakvere Aqva Spaas. 

Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Koolitab 11a pumbakasutuse kogemusega kogemusnõustaja Kristi Peegel.
Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Targalt söömisest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin. 

Lapsed vanuses 14a+ võivad ka ise koolitusel osaleda, üldjuhul alla 14a ei jaksa üle 1h kuulata! Väiksematel lastel on oma programm koos õde Sirje Multramiga

Pane end kirja info@lastediabeet.ee

ETK 16-18.märts 2020

Diabeedi ABC ELDÜ Tallinna kontoris, Liimi 1-405

RL 06-07.veebruar 2020

ELDÜ kahe-päevane diabeedikoolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad diabeediga paremini hakkama saada. Ei ole vahet, kas ravivahend on süstal või pump. Ei ole vahet, kui pikk on diabeedistaaž. Koolitusel vaatleme diabeeti nii ravivõimaluste, söömise, liikumise kui ka psühholoogilise  toimetuleku poolelt.   Koolitavad ELDÜ kogemusnõustajad Kristi Peegel ja Maret Rodin.

Esimene koolituspäev kell 11.00-16.00, teine päev kell 09.30-16.00, vahel lõuna- ja energiapausid. Koolitus toimub Liimi 1, ELDÜ 4. korruse ruumides, ilma ööbimise ja ilma lapsehoiuta.

Oodatud on ka meie tööalasel reh. teenusel olevad täiskasvanud!

Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Nõustamised

Psühholoogid Heli Viira ja Mairi Laane võtavad vastu ELDÜ Tallinna kontoris. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja info@lastediabeet.ee

Psühholoog Katrin Veere nõustab ELDÜ Tartu kontoris. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja marju@lastediabeet.ee

Füsioterapeut Maaria Pielberg hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kontoris, Liimi 1-312. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Loovteraapia Tartu ELDÜ kontoris

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld on lõpetanud Tallinna Ülikoolis  kunstiteraapiate magistrantuuri. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!