ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

Veresuhkrusõbraliku toidu valmistamise koolitused-vestlusringid

Kolmapäeval, 21. augustil algusega kell 17.00 Tartus, Soola 3. ELDÜ reh klientidele reh. teenusena, teistele erikokkuleppel.  Juhendab toitumisterapeut, toiduvalmistamise õpetaja ja eritoitumise arendaja Maire Vesingi. Pane kirja marju@lastediabeet.ee

29-30.augustil 2019 ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic MiniMed 640G 

2-päevane koolitus Tallinnas ELDÜ kontoris. Koolitus toimub  Liimi tn 1. 4 korrusel. Mõlemad koolituspäevad kestavad kell 10.00-17.00, vahel lõunapaus.  Koolitab kogemusnõustaja Kristi Peegel. Lapsed vanuses 14+ võivad ise koolitusel osaleda, aga me soovitame alati koos vanemaga tulla. Koolitus on reh. teenus. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Pumba- ja sensorikoolitused  Rakvere Aqva Spaas. 

Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Koolitab 11a pumbakasutuse kogemusega kogemusnõustaja Kristi Peegel.
Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Targalt söömisest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic MiniMed 640G. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 16.00-19.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

ETK 23-25.september 2019 

ETK 30.september-02.oktoober 2019 

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic Paradigm 515, 715 või VEO 554, 754. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 16.00-19.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

ETK 11-13.november 2019

Süsteravikoolitus neile, kellel ravis abivahendina kasutusel pen 

NR 17-18.oktoober 2019 Tartus 

ELDÜ 2. päevasel  süstekoolitusel käsitleme kogu diabeediravi, see tähendab, et tegu ei ole süstetehnika koolitusega vaid koolitusega, mis aitab diabeedihaldusega hakkama saada! Muuhulgas saad ülevaate erinevatest võimalikest ravi abivahenditest ja kõigest, mis diabeedihaldusega seotud on. Koolitavad dr Aleksandr Peet TÜ Kliinikumist ja Kristi Peegel ELDÜst. Oleme veendunud, et diabeedi kontrolli all hoidmiseks peab oskama ka süüa ja puhata. Targalt söömisest ja väsimusest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin.

Lapsed vanuses 14+ võivad ka ise koolitusel osaleda, aga me soovitame alati koos vanemaga tulla. Koolitus on reh. teenus, toimub ELDÜ Tartu kontoris, Soola 3. Ööbimine hotellis Tartu neile, kes ei ela Tartus ega Tartumaal. Esimene koolituspäev kell 12.00-18.30, teine päev kell 10.00-17.00, vahel energiapausid.

Oodatud on ka meie tööalasel reh. teenusel olevad täiskasvanud!

PS: kui Sa ei ole ELDÜ reh. klient, aga vajad diabeediteadmisi, siis palun võta ühendust, leiame koolitusel osalemiseks  lahenduse. Pane end kirja marju@lastediabeet.ee

Vestlusringid

Vestlusringid lastele ja vanematele. 

Vestlusringide eesmärgiks on jagada omavahel rõõme ja muresid, nende üle koos arutledes, luues omavahelist tugivõrgustikku. Lapsed ja vanemad jagunevad kaheks grupiks (grupid toimuvad lähestikku asuvates ruumides), vanematele vestlusring ning lastele arendavad ning lõbusad tegevused. Läbiviijateks Tartu Ülikooli Psühholoogia Instituudi ja Sotsiaaltöö tudengid (nii bakalaureuse kui magistrikraadi omandajad kui ka juba lõpetanud).

Vestlusringid toimuvad aasta jooksul 6. korral, algus jaanuaris ja lõpp detsembris, erinevatel kohtumistel erinevad teemad. Kindlasti on vestlusringid eriti väärtuslikud neile, nii lastele kui vanematele, kellel on diabeediga raske leppida ja toime tulla, kes vajavad diabeediteadlikku ja toetavat võrgustikku. Koos on kergem, tule ja saa osa!

Nõustamised

Psühholoog Heli Viira võtab vastu  nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja info@lastediabeet.ee

Füsioterapeut Maaria Pielberg hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kontoris, Liimi 1-312. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Meil on hea meel pakkuda muusikateraapiat. Teeme koostööd pianisti, helilooja ja muusikateraapiaga tegeleva Andranik Kechekiga, kes suhtleb nii eesti kui vene keeles.

Muusikateraapias on omavahel põimitud erinevad meetodid muusika kuulamisest kuni vaba improvisatsioonini, kas terapeudi poolt või terapeudi ja kliendi koostöös. Teraapias musitseeritakse eesmärgipäraselt tervise säilitamiseks või parandamiseks ning ka haiguste või psühholoogilise tasakaalutuse ennetamiseks, parendamiseks, rahustamiseks, tuju parandamiseks – inimese abistamiseks.
Muusikateraapia ei eelda, et inimesel on eelnevad muusikalised teadmised või oskused, küll aga võiks inimesele muusika meeldida ja muusika võiks mõjuda rahustavalt.

Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Loovteraapia nii Tartu kui Tallinna ELDÜ kontorites

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld, kes on lõpetanud Tallinna Ülikoolis kunstiteraapiate algkursuse ning hetkel õpib TLÜs kunstiteraapiate magistrantuuri viimasel kursusel. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Ühe individuaalse tegevuse pikkus on 45 minutit, grupitund 1 h ja 30 minutit. Kindlasti vajalik eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571.

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!