ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

Veresuhkrusõbraliku toidu valmistamise koolitused-vestlusringid

Kolmapäeval, 30.oktoobril algusega kell 17.30 Tartus, Soola 3. ELDÜ reh klientidele reh. teenusena, teistele erikokkuleppel.  Juhendab toitumisterapeut, toiduvalmistamise õpetaja ja eritoitumise arendaja Maire Vesingi. Pane kirja marju@lastediabeet.ee

Pumba- ja sensorikoolitused Rakvere Aqva Spaas. 

Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Koolitab 11a pumbakasutuse kogemusega kogemusnõustaja Kristi Peegel.
Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Targalt söömisest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin. 

Lapsed vanuses 14a+ võivad ka ise koolitusel osaleda, üldjuhul alla 14a ei jaksa üle 1h kuulata! Väiksematel lastel on oma programm koos õde Sirje Multramiga

Pane end kirja info@lastediabeet.ee


ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic Paradigm 515, 715 või VEO 554, 754
. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 14.00-19.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

ETK 11-13.november 2019

Diabeedi ABC, pumbakoolitus ja  NightScoudi töötuba ELDÜ Tartu kontoris, Soola 3

RL 22.-23. november 2019

Koolitusel vaatleme diabeeti nii ravivõimaluste, söömise, liikumise kui ka psühholoogilise  toimetuleku poolelt. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Koolitusel saab ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Koolitab 11a pumbakasutuse kogemusega ELDÜ kogemusnõustaja Kristi Peegel.

Koolitus on 2 päevane. Esimene koolituspäev kell 12.00-19.00, teine päev kell 10.00-19.00, vahel pausid koos lõunaga.

Koolitus toimub ELDÜ Tartu kontoris, Soola 3.  Koolitus koos ööbimisega hotellis Tartu on Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juures reh teenusel olevale lapsele ja täiskasvanule rehabilitatsiooniteenus.  Ööbimine väljaspoolt Tartu linna ja maakonda tulevatele inimestele hotellis Tartu.  Lapsed vanuses 14a+ võivad ka ise koolitusel osaleda, üldjuhul alla 14a ei jaksa üle 1h kuulata! Väiksematel lastel on oma programm koos õde Sirje Multramiga

Väga paljud soovivad jälgida lapse veresuhkrunäite eemalt, selleks lisame koolitusele ka NightScoudi töötoa – palun anna teada, kas soovid osaleda ainult koolitusel või ka töötoas. NightScoudi töötoa jaoks on vajalik kaasa võtta edaspidi serverina kasutatav nutitelefon, mis toetab OTG ühendust, OTG kaabel, pumbaga ühilduv Contour glükomeeter ja sülearvuti. Vt täpsemalt juhist siit:  https://lastediabeet.ee/diabeedist/diabeetiku-abivahendid/nightscout/

Pane end kirja marju@lastediabeet.ee

PS: kui Sa ei ole ELDÜ reh. klient, aga vajad diabeediteadmisi või oled saanud ELDÜ/Lastefondi/KOV/EHK abiga insuliinipumba/saatja, siis palun võta ühendust, leiame koolitusel osalemiseks alati lahenduse.

Vestlusringid

Vestlusringid lastele ja vanematele. 

Vestlusringide eesmärgiks on jagada omavahel rõõme ja muresid, nende üle koos arutledes, luues omavahelist tugivõrgustikku. Lapsed ja vanemad jagunevad kaheks grupiks (grupid toimuvad lähestikku asuvates ruumides), vanematele vestlusring ning lastele arendavad ning lõbusad tegevused. Läbiviijateks Tartu Ülikooli Psühholoogia Instituudi ja Sotsiaaltöö tudengid (nii bakalaureuse kui magistrikraadi omandajad kui ka juba lõpetanud).

Vestlusringid toimuvad aasta jooksul 6. korral, algus jaanuaris ja lõpp detsembris, erinevatel kohtumistel erinevad teemad. Kindlasti on vestlusringid eriti väärtuslikud neile, nii lastele kui vanematele, kellel on diabeediga raske leppida ja toime tulla, kes vajavad diabeediteadlikku ja toetavat võrgustikku. Koos on kergem, tule ja saa osa!

Nõustamised

Psühholoogid Heli Viira ja Mairi Laane võtavad vastu ELDÜ Tallinna kontoris. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja info@lastediabeet.ee

Füsioterapeut Maaria Pielberg hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kontoris, Liimi 1-312. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Loovteraapia Tartu ELDÜ kontoris

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld on lõpetanud Tallinna Ülikoolis  kunstiteraapiate magistrantuuri. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Ühe individuaalse tegevuse pikkus on 45 minutit, grupitund 1 h ja 30 minutit. Kindlasti vajalik eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571.

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!