ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

KOOLITUSED

Veresuhkrusõbraliku toidu valmistamise koolitused-vestlusringid, mida juhendab Maire Vesingi.

esmaspäeval, 19.novembril algusega kell 16.00 Tallinnas (Liimi 1-312)

kolmapäeval, 21.novembril algusega kell 17.30 Tartus (Soola 3).

Pumba- ja sensorikoolitused  Rakvere Aqva Spaas. 

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic Paradigm 515, 715 või VEO 554, 754. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 15.00-18.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga. 

19-21.novembril 2018 (koolitus täitunud)

ELDÜ pumbakoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump Medtronic MiniMed 640G. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 15.00-18.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

5-7.novembril 2018 (NB! koolitusel lapsehoidu ei toimu, koolitus täitunud)

26-28.novembril 2018

Pumba-ja sensorikoolitused Tartus (Soola 3, 2. korrusel)

26-27.oktoobril 2018 ELDÜ pumba- ja sensorikoolitus neile, kellel kasutusel insuliinipump. Seekord on ühes grupis koos nii MiniMed 640G kui Paradigm pumbad, sh VEO ja ka ilma sensorita pump. Esimene koolituspäev kell 12.00-18.00, teine päev kell 10.00-16.00, vahel pausid koos lõunaga. Ööbimine vajadusel hotellis Tartu (ööbida ei saa reh. teenusena Tartu linna ja valla elanikud).

Koolitused on rehabilitatsiooniplaani alusel, mis tähendab, et lapse rehabilitatsiooniteenuse osutajaks peab olema ELDÜ. Koolitusel saavad osaleda lapsevanem(ad) koos lapsega. Majutus ja toitlustus on programmi hinna sees ning selle eest tasub Sotsiaalkindlustusamet.

Registreerimiseks saata e-kiri info@lastediabeet.ee

Nõustamised

Psühholoog Heli Viira võtab vastu  nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust info@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571.

Füsioteraapia

ELDÜl on nüüd meeskonnas oma füsioterapeut Maaria. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud esmalt konsultatsioonile.

Füsioterapeut hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kodus Liimi tn 1. Tulge ja alustage parema füüsilise tervise loomist juba täna!

Muusikateraapia, nii Tallinna kui Tartu kontoris!

Muusikateraapias on omavahel põimitud erinevad meetodid muusika kuulamisest kuni vaba improvisatsioonini, kas terapeudi poolt või terapeudi ja kliendi koostöös. Teraapias musitseeritakse eesmärgipäraselt tervise säilitamiseks või parandamiseks ning ka haiguste või psühholoogilise tasakaalutuse ennetamiseks, parendamiseks, rahustamiseks, tuju parandamiseks – inimese abistamiseks.
Muusikateraapia ei eelda, et inimesel on eelnevad muusikalised teadmised või oskused, küll aga võiks inimesele muusika meeldida ja muusika võiks mõjuda rahustavalt.

Meil on hea meel pakkuda võimalust käia muusikateraapias. Teeme koostööd pianisti, helilooja ja muusikateraapiaga tegeleva Andranik Kechekiga, kes suhtleb nii eesti kui vene keeles.

Loovteraapia Tartus (Soola 3, ELDÜ kontoris)

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld, kes on lõpetanud Tallinna Ülikoolis kunstiteraapiate algkursuse ning hetkel õpib TLÜs kunstiteraapiate magistrantuuri viimasel kursusel. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Ühe individuaalse tegevuse pikkus on 45 minutit, grupitund 1 h ja 30 minutit. Kindlasti vajalik eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee või telefonil 5303 7571.

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!