ELDÜ koolitused ja nõustamised

Siit leiad info lähiajal toimuvate koolituste ja nõustamiste kohta.

Koolitused Rakvere Aqva Spaas

Pumba- ja sensorikoolitused Rakvere Aqva Spaas

Insuliinipumbas on oluliselt rohkem võimalusi insuliini annustamiseks kui vaid söögibooluse tegemine. Õpime koos pumba võimalusi ära kasutama, et sellest seadmest oleks päriselt abi. Peale koolitust oskad teha pikendatud booluseid (dual, square), ajutisi basaale, muuta basaale, seadistada booluskalkulaatorit. Saad ülevaate erinevatest võimalikest pumbatarvikutest ja kõigest, mis pumba kasutamisega seotud. Vaatame sügavuti sisse ka sensorikasutamise võimalustesse, sh sensori seadistustesse, alarmidesse ja andmete analüüsi. Koolitab 11a pumbakasutuse kogemusega kogemusnõustaja Kristi Peegel.
Oleme veendunud, et insuliinipump üksi ei aita diabeeti kontrolli all hoida, peab oskama ka süüa. Targalt söömisest räägib kogemusnõustaja Maret Rodin.

Lapsed vanuses 14a+ võivad ka ise koolitusel osaleda, üldjuhul alla 14a ei jaksa üle 1h kuulata!

Pane end kirja info@lastediabeet.ee

ETK 15-17.juuni 2020 

2020.a kooliteed alustavate d-laste perede koolitus Rakvere Aqva Spaas

Kui Sinu laps on alustamas septembris kooliteed ja soovid nõustamist, kuidas 1.tüüpi diabeediga laps, tema kool ja Sina ise saaksite selleks suureks elumuutuseks koos valmistauda, tule koolitusele. Jagame oma ja teiste kogemusi, räägime kooli ja lapse ettevalmistamisest, lapse psühholoogilise toetamise vajadusest. Koolitust lapsevanematele viivad läbi kogemusnõustaja Kristi Peegel ja kliiniline psühholoog Heli Viira, lapsi valmistab kooliks ette staažikas kooliõde Sirje Multram. Koolitus on 3 päevane. Esimene koolituspäev kell 16.00-19.00, teine päev kell 10.00-14.00 ja 16.00-19.00, kolmas päev kell 10.00-14.00, vahel pausid koos lõunaga.

ELDÜ reh. plaaniga lastele osalemine reh. teenusena. Teistele leiame ka lahenduse, võta julgesti ühendust ja pane end kirja info@lastediabeet.ee

ETK 06-08.juuli 2020 

Nõustamised

Psühholoogid Heli Viira ja Mairi Laane võtavad vastu ELDÜ Tallinna kontoris. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja info@lastediabeet.ee

Psühholoog Katrin Veere nõustab ELDÜ Tartu kontoris. Vastuvõtule registreerimiseks võta palun ühendust ja pane end kirja marju@lastediabeet.ee

Füsioterapeut Maaria Pielberg hindab nii lapse kui täiskasvanu funktsionaalseid võimeid ja selgitab, kuidas neid kasutada või kuidas kasutamist parandada. Füsioteraapia eesmärk on suunata inimene liikuma, mis on 1.tüüpi diabeeti põdeja elus äärmiselt oluline komponent pikaajalise tervise säilitamiseks. Meie füsioterapeut teab, mida tähendab diabeet, mida tähendab hirm madala veresuhkru ees, mida tähendab hirm liikumise ees. Maaria nõustab ning soovitab nii treenimise viise kui vajadusel erinevaid abivahendeid.

Füsioteraapia algab füsioterapeutilisest hindamisest ja planeerimisest ELDÜ Tallinna kontoris, Liimi 1-312. Kõik, kellel on reh.plaanis füsioteraapia teenused, on oodatud. Pane end kirja info@lastediabeet.ee

Loovteraapia Tartu ELDÜ kontoris

Loovteraapia on eesmärgile suunatud kunstipõhiste meetodite kasutamine tervist toetava muutuse saavutamiseks vastava erialase ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt. Varasem kogemus või kokkupuude loovteraapiatega ega ka kunstioskus ei ole olulised. Teraapia juhendajaks  Mariliis Tähepõld on lõpetanud Tallinna Ülikoolis  kunstiteraapiate magistrantuuri. Igapäevaselt töötab MTÜs Haldjapere väikelaste käelise tegevuse juhendajana.

Eelnev registreerimine marju@lastediabeet.ee

Koolitused ja nõustamised toimuvad rehabilitatsiooniteenuse raames või erikokkuleppel. Kellele ei ole reh. plaani või suunamiskirja teenusele, palun tutvu suunamiskirja saamise võimalustega siin: https://lastediabeet.ee/mida-teeme/rehabilitatsioon/.

Konsultatsioonile registreerimiseks ja lisainfo saamiseks palun võta ühendust info@lastediabeet.ee või tööpäeviti kl 10.00-16.00 telefonil 5303 7571.

Hoiame oma lapsi ja õpime koos!