Suvelaagrisse registreerimine

ELDÜ selle aasta suvelaager toimub 12-17. juulil Käärikul. Laagrisse on oodatud lapsed vanuses 7-16 eluaastat. Kõige nooremad peaksid olema ühe aasta koolis käinud.

LASTELAAGRISSE REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD. 21 tunniga broneeriti 150 laagrikohta, rohkem meil kahjuks kahes laagrivahetuses pole võimalik vastu võtta.

Lasteaialapsed saavad osaleda perelaagris koos vanematega. Perelaager toimub 14-17. juulil Kunstimäel, Kääriku vahetus läheduses. Perelaagrisse registreerimiseks saada oma soov aadressile piret@lastediabeet.ee, lisa diabeeti põdeva lapse nimi ja vanus ning teiste osaleda soovivate pereliikmete nimed (laste puhul ka vanused).

Perelaagrisse registreerimine on lõppenud, vabu kohti ei ole.

Lastelaagrist lähemalt

Soovime, et meie laager oleks igale lapsele mõnus lõõgastav ja rutiinivaba puhkus. Igal laagripäeval on lapsi ootamas ees hulk tegemisi: meisterdamine, matkad, võistlused ja mängud, disko, ohtralt sportlikke mänge ja rahulikumaid hetki loovtöid ja kunsti tehes.

Laager on nagu laager ikka, selle vahega, et diabeediga laste laagris on lapsele tagatud ööpäevaringne meditsiiniline abi õdede poolt. Lapsed on jagatud vanuse kaupa rühmadesse, igas rühmas on 20 last ja igal rühmal on kaks rühmajuhti, kes laste tegemisi päeva jooksul juhendavad. Lisaks sellele on iga rühma juures  päeval 2 õde, kes lapsi diabeediga seonduvas aitavad. Veresuhkrut mõõdetakse vähemalt 10 korda ööpäevas.  Igal rühmal on üks ööõde, kes hoiab kogu öö veresuhkrutel silma peal, et ennetada aktiivsest tegevusest tingitud hüposid.

Laagri majutus on Kääriku spordikeskuse hostelis, kus on 4-kohalised toad.

Igapäevane toitlustamine koosneb kolmest põhitoidukorrast ja vahepaladest. Õdedel on olemas glükoos, mahl, banaanid ja muud kiired süsivesikud veresuhkru tõstmiseks. Kõigi toidukordade süsivesikud on söökla poolt arvestatud, õde aitab lapsel insuliini doseerida vastavalt lapsevanema täidetud ankeedi infole ja veresuhkru mõõtmistulemustele. Menüüd koostades on mõeldud ka tsöliaakiat põdevatele lastele ja kõigil söögikordadel pakutakse ka neile sobivat toitu või gluteenivaba alternatiivi. Gluteenivabu tooteid ei pea lapsele laagrisse kaasa panema.

Loodetavasti jätkub sel aastal kohti kõigile soovijatele. Kui soovijate arv on väga suur, siis toimub ka laagri II vahetus 2-7. augustil. Registreerimisel saate märkida, kas Teie lapsele sobiksid ka II vahetuse kuupäevad. Selle põhjal saame siis peale registreerimise lõppemist otsustada, kas II vahetus toimub ja millises vanuses lastele seda võiksime pakkuda.